Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı Nedir ? Plastik Kelepçe icatı, plastik kelepçe imalatı,


Dubelli-Plastik-Kelepce-Uzun
Acilabilir_Kablo Bagi
boncuklu-kablo-bagi-
Plastik-Muhur-Kelepce
Renkli-plastik-kelepce
Anahtarli-Plastik-Kelepce
UV-Cirt-kelepce-fiyatlari
Boncuk-Kilitli-Plastik-Muhur
Yapiskan-Klips
Tokali-kablo-bagi-fiyatlari
dubelli-kablo-bagi-plastik-kelepce
Renkli-Kablo-bagi-fiyatlari
Plastik-Muhur-kelepce-metal-klipsli
Dubelli-Kablo-Klipsi
Vidali-Kablo-Klipsi
Tokali-Plastik-Kelepce-kablo-bagi
Plastik-Kelepce-Fiyatlari
Etiketli-Boncuk-Plastik-Muhur
naylon-kelepce-kablo-bagi-fiyatlari
Etiketli Plastik Mühür Fiyatları
Kablo-Bagi-Etiketi
Yapiskanli-Plastik-Krose
Plastik-Kart-Yukseltici
Dubelli-Krose
Tekrar-Acilabilir-Plastik-Kelepce
Cift-Kilitli-Kablo-Bagi
Montaj-Delikli-Kablo-Bagi
  • Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı Nedir ?


Plastik Cırt Kelepçe Naylon Kablo Bağı Nedir ?


Plastik Kelepçe, Naylon Kablo Bağı, Cırt Kelepçe, Plastik Kablo Bağı, Cırt Cırt adlarıyla bilinen kabloları ve değişik cisimleri birbirine bağlamak veya tutturmak amacı ile kullanılan bir üründür.

Şeridin kilit mekanizmasından geçerken çıkardığı Cırt sesinden dolayı ülkemizde cırt kelepçe adıyla bilinir.

Kablo bağları, kablo ve kabloların demeti ve demetlenmesi, Kablo demetlerini toplu halde gruplayarak organize etmeye yardımcı olurlar ve hem iç hem de dış mekan kullanımı için uygundur lar. Plastik Kelepçeler naylon polimitten ( Naylon Hammade ile üretilir ).

Plastik Cırt Kelepçe Naylon Kablo Bağları, elektrik kablolarının tüm şekil, boyut ve ağırlıklarının güvenli ve emniyetli bir şekilde bağlanmasını sağlamak için çok çeşitli boyutlarda ve gerilme mukavemetinde üretilir.

Plastik Kelepçe Her iş ve özel ortamlarda bir bağ yapmak için veya nesneleri bir araya toplamak, asmak, düzenlemek ve ayrıştırmak için kullanılır.

Kablo bağları basit bir tasarıma sahiptir ve dünya genelinde görünüm ve yapı bakımından çok az değişiklik gösterir. Bir tarafta tırtıklı dişlere sahip olacak şekilde tasarlanmışlardır, bu da kablo bağına 'kilitlenmeye' hizmet eder.

Otomotiv, elektrik, telekomünikasyon ve taşımacılık endüstrilerinde yaygın olarak kullanılır aynı zamanda ofis, ev, seracılık tarım v.s. gibi yerlerde de kullanılıyor.

Plastik Kelepçe Hammadde                  : NYLON 6.6 (UL94 V-2)
Kablo Bağı Kullanılabilir ısı aralığı       : -40 °C ila +85 °C
Cırt Kelepçe RoHS Direktifine uygun imal edilmiştir halojen içermez.
Naylon Kelepçe Minimum açma kuvvetleri, (MIL-S-23190 E) uygun ve daha yüksektir.
Suyu tutar veya bırakır. Nem oranı çekme kuvvetini ve sertliğini etkiler.

Plastik Kelepçe Naylon Kablo Bağını kim icat etti?

Maurus C. Logan The Cable Tie 60 yıl önce, 1958 yılında Memphis, Tennessee merkezli Thomas & Betts adlı bir elektrik şirketi için çalışan tarafından icat edildi.

 

Plastik Kelepçe The Cable Tie olarak mucidi "Maurus C. Logan" adlandırdı. 

Dünyada icatların en kalıcı ürünlerden birisi olan Naylon Kablo Bağı üretime başlandığı andan itibaren dünyanın dört bir yanına dağıtılıp Endüstri de kullanıldığı gibi herkesin evinde kullanılacağı şekilde imal  edilmiştir.

Değişik isimlerde bilinen Kablo Kelepçesi, Plastik Kelepçe, Naylon Kelepçe, Kablo Bağı, Cırt Kelepçe, Cırt Cırt, Plastik Kablo Bağı, Naylon Plastik Kelepçe, Kablo Toplayıcı gibi adlarla da bilinir.

Fiyatları amaca göre uygun ( ucuz ) olması nedeniyle herkesin alıp kullanmasına neden oluyor.

Çeşit olarak plastik cırt kelepçe kablo bağları değişik renklerde, genişliklerde, uzunluklarda ve kalınlıklarda üretildiği gibi özelliklerine göre farklı ham maddeler le de imalatı yapılıyor.


Plastik Cırt Kelepçe Naylon Kablo Bağın Maurus C. Logan'ın 1956 da bir Boeing uçak tesisini gezerken geldi.

O dönemlerde de uçaklarda binlerce metre kablo kullanıldığı için neredeyse uçak üretiminde en uzun sürecin kabloları toplamak olduğunu gözledi. 

Kabloları Kelepçeleme işi işçilerin ellerinin zarar görüp iş görmez duruma geldiği için bir alternatif düşünmeye başlamıştır.

Kabloların tek tek uçak gövdesine zor bir şekilde tutturulması yerine bir bağ oluşturarak toplanması düşüncesiyle Kablo Bağı kavramı doğdu ve tasarlamaya başladı.


Plastik Cırt Kelepçe Naylon Kablo Bağları ilk olarak iki parça halinde ve kablo demetlerini bir araya toplamak amacı ile imalatı yapılmıştır.

İki parçadan ve içinde metal kullanılıp üretilmesi maliyetleri yükselttiği için yeni ve daha ucus bir tasarım düşünmek zorunda kaldı.


Son haliyle yeni bir tasarım yaparak imalatı yapılan Kablo Kelepçesi, Plastik Kelepçe, Naylon Kelepçe, Kablo Bağı, Cırt Kelepçe, Cırt Cırt, Plastik Kablo Bağı, Naylon Plastik Kelepçe, Kablo Toplayıcı kelepçe hem kullanımda pratik hemde maliyette ucuz fiyatlara üretilmeye başlandı.

Şu an Plastik kelepçeyi eline alıp ve her türlü işlerde kullanan insanlar ne kadar kullanışlı bir icat olduğunu hepimiz tarafından bilinmektedir.

Bu vesile ile 1921 de doğmuş olan ve 2007 yılında vefat eden Maurus C. Logan'a teşekkür ederiz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı Nedir ?

  • Markalar ATS Global
  • Ürün Kodu: Plastik Kelepçe Nedir
  • Stok Durumu: 1
  • KDV Dahil : 0,0000TL

  • KDV Hariç Adet Fiyatı: 0,0000TL


Etiketler: Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı Nedir ? Plastik Kelepçe icatı, plastik kelepçe imalatı, plastik Kelepçe çeşitleri, plastik cırt kelepçe naylon kablo bağı,

1 2 3 4